ԵՐՐՈՐԴ ԵՌԱՄՍՅԱԿՈՒՄ SONY ERICSSON-Ը ՎԱՃԱՌԵԼ Է 10,4 ԲՋՋԱՅԻՆ ՀԵՌԱԽՈՍ
Բջջային հեռախոսների արտադրությամբ համաշխարհային առաջատար ընկերություններից մեկը` Sony Ericsson-ն, ամփոփել է ընթացիկ տարվա երրորդ եռամսյակի իր գործունեության արդյունքները: Ընկերության հրապարակած ֆինանսական հաշվետվության համաձայն հաշվետու եռամսյակում ընկերության շահույթը մինչ հարկումը կազմել է 62 մլն եվրո (87,28 մլն դոլար): Նշենք, որ հաշվետու եռամսյակի համար վերլուծաբանները կանխատեսել էին ընկերության եռամսյակային ֆինանսական ցուցանիշների առավել բարձր մակարդակ: Այսպես, վերլուծաբանները կանխատեսել էին շահույթի ստացում` 72 մլն եվրոյի սահմաններում:
Sony Ericsson-ի ներկայացրած տվյալների համաձայն` հաշվետու այս երեք ամիսներին բջջային հեռախոսների վաճառքի համախառն ծավալը կազմել է 1,6 մլրդ եվրո: Այս ամիսներին համաշխարհային շուկայում վաճառվել է Sony Ericsson-ի արտադրության 10,4 մլն բջջային հեռախոս: Հատկանշական է, որ հաշվետու այս երեք ամիսներին ընկերությունը գրանցել է սպառողների շրջանում առավել թանկ մոդելների պահանջարկի աճ: