ՀՀ ԿԲ. ՇԱԲԱԹԱԿԱՆ ԱՄՓՈՓ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՀՀ կենտրոնական բանկի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ մարտի 5-16-ն ընկած ժամանակահատվածում հայաստանյան արժութային շուկայում իրականացվել են հետևյալ գործարքները.
USD. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 134,962,614 ԱՄՆ դոլար` 388.77 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 136,615,506 ԱՄՆ դոլար` 389.83 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միևնույն ժամանակ, «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 27,830,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389.66 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 7,783,276 EUR` 509.6 դրամ  մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 23,343,650 EUR` 512.44 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:  Միջբանկային շուկայում ևս գործարք չի իրականացվել:
RUB. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 887,604,824 ՌԴ ռուբլի` 13.08 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 143,519,723 ՌԴ ռուբլի` 13.29 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:  Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել: