– X-Tech ստուդիայի CityBugs ծրագիրն արժանացել է երկու մրցանակի՝ «Տարվա լավագույն ինտեգրատոր» և «Լավագույն մուլտիմեդիա նախագիծ» անվանակարգերում,
– E-Agro-ն մրցանակի է արժանացել «Բիզնեսի համալիր լուծումներ» անվանակարգում,
– Innovative Greenhouse-ը մրցանակի է արժանացել «Բիզնեսը բիզնեսին՝ լավագույն լուծում» անվանակարգում,
– Instigate-ը մրցանակի է արժանացել  «Լավագույն ՏՏ կրթություն» անվանակարգում՝ Գորիսի վերապատրաստման կենտրոնի իր նախագծով,
– Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեն մրցանակներ է շահել բիզնես նախագծի  ճիշտ ուղղորդմանը նպաստած «ՏՏ հաջողված նորարարության» և «Լավագույն   տեղեկատվական ռեսուրս» անվանակարգերում:
Համաժողովի շրջանակում, հայաստանյան պատվիրակությունը տասնմեկ պրեզենտացիաներ է ներկայացրել և GITI ցուցահանդեսի հայկական անկյունում ներկայացրել բարձր-տեխնոլոգիական իր լուծումները: Համաձայնություններ են ձեռք բերվել այս տարի ԻՏՁՄ-ի կողմից կազմակերպվելիք «Առանց փողկապների հանդիպմանը» վրացի գործընկերների  մասնակցության վերաբերյալ: Բացի այդ, Instigate ճարտարագիտական ընկերությունը ներկայացրել  է իր նորաբաց մասնաճյուղը Թբիլիսիում:
Վրաստանում կայացած համաժողովին հայաստանյան պատվիրակության մասնակցությունը  համակարգել էր ԻՏՁՄ-ն՝ «Ի-Դի-Էմ-Սի»-ի աջակցությամբ, որը սատարում է հայաստանյան ՏՏ ընկերությունների արտահանման կարողությունների զարգացմանը և նպաստում նրանց  գործնական հմտությունների կատարելագործմանը բիզնես հաղորդակցության, մարքեթինգի և վաճառքի ոլորտներում:
2008թ. իր մեկնարկից ի վեր՝ GITI համաժողովը մրցունակությունը և նորարարությունը խթանելու  համար նպատակ ունի նպաստել Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, բալթյան, ինչպես նաև  Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների ՏՏ ընկերությունների, ասոցիացիաների և կառավարությունների ներկայացուցիչների միջև գործարար կապերի ընդլայնմանը և  գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը: Համաժողովը կազմակերպում են Վրաստանի  ՏՀՏ բիզնես խորհրդն ու Վրաստանի արդարադատության նախարարության տվյալների  փոխանակման LEPL գործակալությունը: