Zoom-ը չորրորդ ֆինանսական եռամսյակում զուտ շահույթն ավելացրել է 23%-ով
Ամերիկյան Zoom Communications-ը (նախկինում՝ Zoom Video Communications), որը տրամադրում է հեռակա կոնֆերանսների ծառայություններ, չորրորդ ֆինանսական եռամսյակում ավելացրել է զուտ շահույթը 23.1%-ով, իսկ եկամուտը՝ 3.3%-ով։
Ըստ Zoom-ի մամուլի հաղորդագրության՝ հունվարի 31-ին ավարտված եռամսյակի զուտ եկամուտը կազմել է 367.9 մլն դոլար կամ 1.16 դոլար մեկ բաժնետոմսի դիմաց՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 298.8 մլն դոլարի կամ 0.95 դոլարի դիմաց։
Շահույթը, առանց միանգամյա գործոնները, կազմել է 1.41 դոլար մեկ բաժնետոմսի դիմաց, ինչը գերազանցում է FactSet-ի կողմից հարցված վերլուծաբանների կողմից մեկ բաժնետոմսի դիմաց 1.30 դոլար կանխատեսված գնահատականը:
Zoom-ի եռամսյակային եկամուտն աճել է մինչև 1.18 միլիարդ դոլար՝ նախորդ տարվա 1.15 միլիարդ դոլարից՝ շուկայի սպասումներին համապատասխան:
Ֆինանսական եռամսյակի վերջի դրությամբ Zoom-ի հաճախորդ ընկերությունների թիվը կազմել է մոտ 192.6 հազար, այս հատվածում հասույթն աճել է 5.9%-ով և կազմել 706.8 մլն ԱՄՆ դոլար:
Ըստ Zoom-ի կանխատեսման՝ առաջին ֆինանսական եռամսյակում նրա եկամուտը կկազմի 1.162-1.167 մլրդ դոլար, ճշգրտված շահույթը՝ 1.29-1.31 դոլար մեկ բաժնետոմսի դիմաց։ Ամբողջ ընթացիկ ֆինանսական տարվա համար ընկերության կանխատեսումը կազմում է 4.785-4.795 մլրդ դոլար եկամուտ, մեկ բաժնետոմսի համար 5.34-5.37 դոլար ճշգրտված շահույթով: Շուկան ակնկալում էր եռամսյակային եկամուտ՝ 1.18 միլիարդ դոլար, իսկ տարեկան եկամուտը՝ 4.81 միլիարդ դոլար:
Չորրորդ ֆինանսական եռամսյակում ընկերությունը հետ է գնել 4.3 մլն սեփական արժեթղթեր։
Փետրվարի 24-ին Zoom-ի բաժնետոմսերն ընկել են 3.1%-ով, ընկերության եկամուտների մասին հաշվետվությունից հետո: