Դոլարը, ռուբլին, եվրոն նվազել են, ոսկու գինը՝ աճել. ՀՀ ԿԲ, 28/03/25
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ մարտի 28-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.22 դրամով և կազմել 391.59 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.02 դրամով և կազմել 4.67 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 0.71 դրամով և կազմել 421.70 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 0.36 դրամով և կազմել 443.53 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 0.05 դրամով և կազմել 506.56 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.05 դրամով և կազմել 141.37 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 0.93 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.01 դրամով և կազմել 4.58 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.06 դրամով և կազմել 106.61 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.02 դրամով և կազմել 53.91 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.02 դրամով և կազմել 25.98 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.04 դրամով և կազմել 50.34 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.07 դրամով և կազմել 7.77 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 4.49 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.03 դրամով և կազմել 125.27 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա բանկի կողմից սահմանվել են հետևյալ գները. Ոսկու (XAU) գինն աճել է 524.00 դրամով և կազմել 38482.00 դրամ: Արծաթի (XAG) գինն աճել է 4.17 դրամով և կազմել 429.44 դրամ: