ՀՀ Կենտրոնական բանկ. շաբաթական ամփոփ տվյալներ 19/09/14
2014թ-ի սեպտեմբերի 16-ից 19-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
USD` Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 77,299,149 դոլար 407.52 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 109,720,735 ԱՄՆ դոլար 408.63 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 150,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 408.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR` Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է  9,678,970 EUR 525.73 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 12,365,955 EUR 529.34 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել:
RUB` Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 1,511,955,030 ՌԴ ռուբլի 10.57 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 122,654,348 ՌԴ ռուբլի 10.69 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 15,000,000 ՌԴ ռուբլու առք 10.87 դրամ մեկ ՌԴ ռուբլու դիմաց  փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:
Սեպտեմբերի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 37.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 54.9 մլն ԱՄՆ դոլար: