ՀՀ Կենտրոնական բանկ. շաբաթական ամփոփ տվյալներ 27/09/14
Սեպտեմբերի 22-27-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
USD՝ Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 116,740,224 դոլար 406.85 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 119,342,493 ԱՄՆ դոլար 407.87 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,458,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.51 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,950,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.87 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR՝ Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է  7,498,902 EUR 520.37 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 21,982,091 EUR 523.28 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:
RUB՝ Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 1,101,547,875 ՌԴ ռուբլի 10.47 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 159,406,313 ՌԴ ռուբլի 10.64 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 15-21-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 31 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 51.6 մլն ԱՄՆ դոլար: