Արծվիկ Մինասյան. նոր նախարարությունում Կարեն Կարապետյանն այլ անձի տեսնելու ցանկություն ունի
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանն այլ ուղղություններով աշխատելու առաջարկ է ստացել, որը պատրաստվում է քննարկել ՀՅԴ ղեկավար մարմինների հետ և համապատասխան որոշում կայացնել: Սեպտեմբերի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը Արծվիկ Մինասյանն ընդգծեց, որ կառավարությունում առաջիկա կառուցվածքային փոփոխություններից հետո արդեն էկոնոմիկայի նախարարություն, ըստ էության, չի լինի, իսկ նոր նախարարությունում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այլ անձի տեսնելու ցանկություն է հայտնել: «Ես գոհ եմ և շնորհակալ եմ բոլոր այն մարդկանց, ովքեր այս ընթացքում ինձ աջակցել են այս աշխատանքներն իրականացնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Մինասյանը:
Հարցին՝ ո՞ ր նախարարությունն են իրեն առաջարկել գլխավորել, Արծվիկ Մինասյանն ընդգծեց, որ եղել են առաջարկներ մի քանի ուղղություններով աշխատելու: «Ես արդեն ասացի, որ պատրաստվում եմ այդ հարցը քննարկել իմ կուսակցության ղեկավար մարմնի հետ: Այդ քննարկումներից հետո կլինի համապատասխան որոշում, և դուք այդ մասին կիմանաք»,- ընդգծեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատարը:
Նա հավելեց, որ էկոնոմիկայի նախարարությունը կարիք ունի ռեֆորմների, որոնք կբերեն խնդիրների առավել արդյունավետ լուծմանը: «Ինձ համար սկզբունքային նշանակություն ունեն նաև այն 3 սկզբունքային փաստաթղթերը, որոնց մասին միշտ խոսել եմ: Խոսքը Սահմանադրական փոփոխությունների, ՀՀ նախագահի փետրվարի 12-ի ելույթի և ՀՀԿ-ՀՅԴ համաձայնագրի մասին է: Ես շարժվել եմ այդ ուղղություններով, ես համարում եմ, որ գլխավոր խնդիրը մնում է տնտեսական դոկտրինի մշակման հարցը, որը պետք է մեր տնտեսության բոլոր ուղղություններով անելիքները և տեսլականը ուղենշի», – եզրափակ եց Մինասյանը: