Մեկնարկել է BANA STARTUP INCUBATOR-ի առաջին շրջափուլը
Հուլիսի 15-ին Հայաստանի Բիզնես Հրեշտակների Ցանցը (BANA – Business Angel Network of Armenia) հայտարարել է BANA Startup Incubator ծրագրի դիմումների մեկնարկի մասին։
BANA Startup Incubator-ը 32-շաբաթյա ինկուբացիոն ծրագիր է` նախատեսված վաղ փուլում գտնվող B2B ստարտափների համար, որոնց կտրամադրվեն անհրաժեշտ բոլոր ծառայություններն ու ռեսուրսները՝ ընդլայնվելու և պոտենցիալ ներդրողներին լավագույնս ներկայանալու համար։
Թեմաներից մի քանիսը, որոնք ուսումնասիրվելու են ծրագրի ընթացքում հետևյալն են. ծանոթացում ստարտափներին և ձեռնարկատիրությանը, նորարարություն և ստեղծարարություն, գաղափարի/ապրանքի/շուկայի վավերացում, թիմի զարգացում, մարքեթինգ, հանրային կապեր և այլն։
Մինչև ծրագրի մեկնարկը 10 -15 ընտրված թիմեր հնարավորություն կստանան մասնակցելու 1-շաբաթյա bootcamp-ի։ Նպատակն է միավորել ստարտափներին և որևէ ստարտափի միանալու ցանկություն ունեցող փորձառու անհատներին։ Bootcamp-ի ավարտին ընտրված թիմերը պատրաստ կլինեն մուտք գործել ինկուբացիոն ծրագիր։
BANA Startup Incubator ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ունենալ սաղմնային փուլում գտնվող B2B ստարտափ, նվազագույնը երկու հոգուց բաղկացած թիմ, SAP-ում ինտեգրվելու ցանկություն և այլն։
Ծրագրի հիմնական նպատակն է ձևավորել B2B ստարտափներ, պատրաստել նրանց մասնակցելու SAP Startup Factory by BANA աքսելերացիոն ծրագրին, այնուհետև ուղղորդել SAP Store.
Ինկուբացիոն ծրագիրն իրականացվում է «ԵՄ-ն՝ բիզնեսի համար» նախաձեռնության «Նորարարական տուրիզմ և տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» (ITTD) ծրագրի աջակցությամբ, որը համաֆինանսավորվում է Եվրամիության և Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության ու զարգացման դաշնային նախարարության կողմից, իսկ իրականացումն ապահովում է Գերմանիայի Միջազգային Համագործակցության Ընկերությունը (ԳՄՀԸ):
BANA-ն (BANA – Business Angel Network of Armenia) առաջին և ամենաակտիվ բիզնես հրեշտակների ցանցն է Հայաստանում: Վերջինիս առաքելությունն է միավորել աշխարհի առաջատար հրեշտակ ներդրողներին և լավագույն հայ ձեռնեցների հետ :BANA-ն իրականացնում է ստարտափ էկոհամակարգերի ձևավորմանն ուղղված բազմաթիվ միջոցառումներ, ինչպիսին են օրինակ բիզնես ինկուբատորների ստեղծումը և հաջող իրականցումը, համաժողովների, ուսումնական միջոցառումների կազմակերպումը և ստարտափերի համար նախատեսված այլ տարբեր միջոցառումները: