- Տվյալների Վերլուծություն
- Ստատիստիկ տվյալների վերլուծություն
Ծրագրին դիմելու համար սեղմեք այստեղ:
Ինչու՞ մասնակցել INKOMPASS-ին
Ծրագրի շրջանակում մասնակիցները կաշխատեն իրական բիզնես նախագծերի վրա, ձեռք կբերեն գործնական հմտություններ և աշխատելու հնարավորություն կունենան որակավորված մասնագետների հետ։ Փորձնակության ծրագիրն ամբողջությամբ վարձատրվող է և տևում է 6 ամիս։ Սա բացառիկ ծրագիր է սկսնակ մասնագետների համար, ովքեր հնարավորություն կստանան աշխատելու Top Employers Institute հեղինանկավոր կառույցի կողմից արդեն հինգերորդ անգամ Հայաստանի Լավագույն գործատու ճանաչված ընկերությունում, ինչը հաստատում է ՖՄԻ-ի գերազանցությունը մարդկային ռեսուրսներին կառավարման պրակտիկաներում ու ապացուցում, որ ընկերությունն առաջնահերթությունը տալիս է իր աշխատակիցներին։
Ֆիլիպ Մորրիս Արմենիա ընկերության մասին
Ֆիլիպ Մորրիս Արմենիան աշխարհի առաջատար միջազգային ծխախոտային ընկերություններից մեկի՝ Ֆիլիպ Մորրիս Ինթերնեյշնլի դուստր ընկերությունն է: Հայաստանում 30-ից ավել տարվա գործունեության ընթացքում ՖՄԱ-ն հարստացրել է հայկական բիզնես մշակույթը թափանցիկ բիզնես քաղաքականությամբ, ներառական և հավասարակշռված աշխատանքային միջավայրով և հայ հասարակության մարտահրավերներին արձագանքելու հաջողված փորձով:
Ընկերությունն արժանացել է Լավագույն Գործատու 2025 հավաստագրին միջազգային «Top Employers Institute»-ի կողմից։ 2022 թվականին «Ֆիլիպ Մորրիս Արմենիան» դարձավ Հայաստանում առաջին և միակ ընկերությունը, որ ստացել է «Հավասար վարձատրության» միջազգային հավաստագիրը։ Ընդգծելով գործող մեխանիզմների արդյունավետությունը աշխատավայրում կանանց և տղամարդկանց համար հավասար պայմաններ ապահովելու և գենդերային հավասարակշռված միջավայր ստեղծելու առումով։ Ընկերությունը ձգտում է ստեղծել ներառական մշակույթ, որտեղ խրախուսվում են խնդիրների լուծման նորարարական մոտեցումները, իսկ գործընկերներն աջակցում են միմյանց: