Սիլիկոնյան հովտում կկայանա «Հայաստան. ՏՏ ֆորումը»
30/05/2016 19:45
Մայիսի 30-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում տեղի է ունեցել ընթացիկ տարվա հունիսի 10-ին Սիլիկոնյան հովտում կայանալիք «Հայաստան. ՏՏ ֆորումին» նվիրված մամուլի ասուլիս:
Ասուլիսի բանախոսներն էին՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էմիլ Տարասյանը, «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի» տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը, Տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միության նախագահ Արմեն Բալդրյանը, Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության վարչության նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը և «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը:
Բանախոսները հայտարարել են հունիսի 10-ին, Սիլիկոնյան հովտում /ԱՄՆ/, Սինոփսիս Մաունթին Վյու կամպուսում կայանալիք ‹‹Հայաստան. ՏՏ ֆորումի›› անցկացման մասին:
Ֆորումի նպատակն է ներկայացնել և քննարկել Հայաստանի ՏՏ ոլորտի զարգացման միտումները և դիրքավորման հեռանկարները միջազգային ասպարեզում, խթանել միջազգային համագործակցությունը և ներդրումների ներգրավումը, նպաստել ոլորտի մասնագետների միջև համագործակցության կայացմանը:
«Հայաստան. ՏՏ ֆորումի» ուշադրության կենտրոնում կլինեն նաև հայկական ստարտափների զարգացմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև կամփոփվեն Հայաստան-ԱՄՆ ՏՏ ոլորտի աքսելերացիոն ծրագրի արդյունքները:
Միջոցառման օրակարգում ներառված են հետևյալ թեմաները.