Հայկական ընկերությունը կնքել է պայմանագիր McDonald's -ի հետ
Հայկական արմատներով միջազգային ճանաչում վայելող Menu Group ընկերությունը, որն իր մեջ միավորում է Menu.am, Menu.ge, Menu.by բրենդերը, կնքել է պայմանագիր «McDonald’s (ՄակԴոնալդս) Բելառուս»-ի հետ և մեկնարկել սննդի առաքման համատեղ նախագիծ: Սա աննախադեպ իրադարձություն է, քանի որ հանրահայտ McDonald’s  բրենդը, չունենալով սեփական առաքման ծառայություն, մինչ օրս չի համագործակցել սնունդ առաքող ոչ մի ընկերության հետ:
Բելառուսական ԶԼՄ-ները տեղեկացնում են, որ Menu Group-ի հիմնադիր Վահան Քերոբյանը ժամանել է Մինսկ, որպեսզի McDonald’s-ից անձամբ առաքի առաջին պատվերները:
«Մենք անչափ ոգևորված ենք նման համաձայնության ձեռբերմամբ, ինչը հնարավորություն կտա գոհացնել Մինսկի և Վիտեբսկի մեր հաճախորդների պահանջները: Հուսով ենք, որ համագործակցության այս մոդելը կտեղափոխենք Բելառուսի նաև այն շրջանները, որտեղ գործունեություն է ծավալում Menu.by-ը»- նշել է Վահան Քերոբյանը:
Փետրվարի 5-ին Menu.by-ի միջոցով ՄակԱռաքման մասին լուրը Բելառուսում ամենաշատ տարածում գտած նորությունը դարձավ: Բելառուսի շուրջ 20 ԶԼՄ, որոնց թվում նաև թոփ-5-ը,  հրապարակեցին այս աննախադեպ լուրը, իսկ երկրի առաջատար երկու հարթակները հավաքեցին 85,000+ և 78,000+ դիտումների քանակ: Բելառուսական հայնի բլոգները նույնպես բարձրաձայնեցին իրադարձության մասին, որոնցից ամենալայն տարածումն ունեցող KOKO.BY-ը հավաքեց 50,000 դիտում և շուրջ 10,000 լայք:
Հիշեցնենք, որ Մենյու Գրուպը Բելառուսում սկսել է իր գործունեությունը 2016թ.-ի նոյեմբեր ամսին և մինչ օրս, անխոս, համարվում է  շուկայի առաջատարը՝ առաջարկելով առաքում 300 և ավել ռեստորաններից, սրճարաններից և մասնագիտացված խանութ սրահներից, ինչպես Մինսկում, այնպես էլ Բրեստում, Մոգիլյովում, Վիտեբսկում, Գրոդնոյում և Գոմելում: