ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը նշեց Մետաղագործի օրը
Երևանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը (աշխարհում խոշորագույն ալյումին արտադրող ընկերություններից մեկի՝ ՌՈՒՍԱԼ-ի կազմում գտնվող) նշեց իր մասնագիտական տոնը՝ Մետաղագործի օրը:
2000 թ. հիմնված ԱՐՄԵՆԱԼ-ն իր աշխատանքի ընթացքում թողարկել է ավելի քան 350 հազար տոննա արտադրանք: Արդիական սարքավորումների ներդրման շնորհիվ վերջին տարիներին հաջողվել է բարձրացնել փայլաթիթեղագլանման արդյունավետությունը:
Մետաղագործի օրվա պատվին տեխնոլոգիական բաժնի պետ Արտեմ Անտոնյանը, գլխավոր մեխանիկ Արմեն Քամալյանը և հերթափոխի ղեկավար Մխիթար Ստեփանյանը պարգևատրվեցին ՌՈՒՍԱԼ-ի պատվոգրերով:
Արտադրադիսպետչերական բաժնի պետ Ալեքսանդր Բաղդասարյանին և էլեկտրոմոնտյոր Մանվել Մկրտչյանին շնորհակալագրեր հանձնեցին Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից: Աշխատանքի վետերաններ վարպետ Սոս Հարությունյանին և գունավոր մետաղների ձուլող Վանիկ Գրիգորյանին պարգևատրեցին Մետաղագործների և լեռնագործների հանրապետական արհմիության մեդալներով լեռնամետաղագործության բնագավառում ունեցած վաստակի համար:
ԱՐՄԵՆԱԼ-ի մեծ խումբ աշխատակիցներ ստացան Մետաղագործների և լեռնագործների հանրապետական արհմիության, ՌՈՒՍԱԼ ընկերության մասնաճյուղային դիվիզիոնի և գործարանի պատվոգրերը:
Մետաղագործի օրվա կապակցությամբ նաև ամփոփվեցին «Տարվա բարեփոխումներ», «ՌՈՒՍԱԼ-ի արհեստավարժներ» և սիրողական ֆոտոաշխատանքների մրցույթների արդյունքները: Հաղթողները ստացան արժեքավոր մրցանակներ և դրամական պարգևներ:
Տոնի ավարտին կայացավ գործարանի մինի ֆուտբոլի առաջնության եզրափակիչը, որը կազմակերպել էին արհմիութենական կոմիտեն և երիտասարդական խորհուրդը: