Չանպեն Չժաո․ Binance-ը կարող է ավելի քան 1 միլիարդ դոլար ծախսել 2022 թվականի գործարքների վրա
Binance-ի ղեկավար Չանպեն Չժաոն Bloomberg-ին պատմել է բիթքոինի բորսայի պլանների մասին՝ 2022 թվականին կրիպտո ոլորտի ընկերությունների ներդրումներին և ձեռքբերումներին ավելի քան 1 միլիարդ դոլար հատկացնելու համար:
«Վերջին ամիսներին մենք հետևում ենք շատ վարկատուների, քանի որ հենց այստեղ են [այս հատվածում] բոլոր խնդիրները: Նրանցից շատերը պարզապես վերցնում են օգտատիրոջ գումարն ու տալիս ուրիշին։ Սրա մեջ առանձնահատուկ արժեք չկա: Այդ պարագայում ի՞նչ կարելի է ձեռք բերել։ Մենք ցանկանում ենք տեսնել իրական արտադրանքը, որն օգտագործվում է մարդկանց կողմից», – բացատրել է նա:
Binance-ը 2022 թվականին արդեն իսկ իրականացրել է 325 միլիոն դոլարի 67 նախագծեր՝ անցյալ տարի 140 միլիոն դոլարից հասնելով 73 ընկերության, ասել է Չժաոն: Այս ցուցանիշը չի ներառում Forbes-ում 200 միլիոն դոլարի ներդրումը և 500 միլիոն դոլարի ֆինանսավորումը Իլոն Մասքին՝ Twitter-ը ձեռք բերելու համար։
Binance-ի գործադիր տնօրենը նաև ասաց, որ ընկերությունը շահութաբեր է մնացել 2022 թվականին, սակայն կոնկրետ արդյունքների մասին չի մանրամասնել։
«Արջային ցիկլի ընթացքում մենք կտեսնենք շուկայի ավելի մեծ կոնսոլիդաիա: Կան բազմաթիվ ռիսկեր և շատ ցավոտ կողմեր, բայց նաև շատ հնարավորություններ»,- ասել է Չժաոն։
Նա հավելել է, որ կորպորացիան ունի 7 միլիարդ դոլար արժողությամբ հիմնադրամ և 30 աշխատակիցներից բաղկացած միաձուլումների ու ձեռքբերումների թիմ:
Հիշեցնենք, որ հունիսին Չժաոն խոստացել էր օգնել կրիպտոարժույթի «լավ» նախագծերին հաղթահարել ճգնաժամը: Նրա խոսքով, ավելի թույլ ընկերություններին ու ապրանքներին կփոխարինեն ավելի հաջողակները, և, հետևաբար, դրանք փրկելու կարիք չկա։
Հուլիսին Binance-ի գործադիր տնօրենը պարզել է, որ բիթքոինի փոխանակումը «փրկարարական բանակցությունների» մեջ է ավելի քան 50 ընկերությունների հետ: