ՁԻՀ. Մեկնարկել է «Ներդրումային պատրաստվածություն կանանց կողմից հիմնադրված ընկերությունների համար» ծրագրի հայտերի ընդունումը
20/01/2022 15:08
Համաշխարհային բանկի խմբի անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան (ՄՖԿ), Ճապոնիայի կառավարության հետ համագործակցությամբ, հրավիրում է հետաքրքրված կին ձեռներեցներին մասնակցելու  «Ներդրումային պատրաստվածություն կանանց կողմից հիմնադրված ընկերությունների համար» ծրագրին:
Ծրագիրը նպատակ ունի խթանել ձեռներեց կանանց ներդրումային պատրաստվածությունը, աջակցել կանանց կողմից հիմնադրված և ղեկավարվող ընկերություններին (թիմերին)` բարձրացնել ներդրումային գրավչությունը և պատրաստվածության մակարդակը, ինչպես նաև հստակ քայլեր իրականացնել ներդրումների ներգրավման ուղղությամբ։
Ծրագիրը բաղկացած է ինտենսիվ անհատական և խմբային մենթորությունից, քոուչինգից և ուսուցումից՝ ուղղված ներդրումային պատրաստվածության մակարդակի բարձրացմանը։ Ծրագիրը ներառելու է նաև հստակ քայլեր պոտենցիալ ներդրողների հետ կապ ստեղծելու և ներդրումային գործընթաց սկսելու ուղղությամբ։ Ծրագրի ընդհանուր տևողությունը 6 ամիս է։
Ծրագիրն իրականացվում է Երևանում` Ինժեներական քաղաքում, Գյումրու և Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոններում։
Ծրագրին կարող են դիմել կանանց կողմից հիմնադրված և ղեկավարվող ընկերություններ (թիմեր), ինչպես նաև հիմնական բաժնետերերի ցանկում կին բաժնետեր և/կամ կին գլխավոր տնօրեն ունեցող ընկերություններ (թիմեր), որոնք ցանկանում են ներգրավել ներդրումներ իրենց ընկերության զարգացման և ընդլայնման նպատակով, բարձրացնել իրենց ընկերության ներդրումային գրավչությունը, ունեն զարգացման հեռանկարներ ունեցող բիզնես գործունեություն։
Թիմերով մասնակցության դեպքում ծրագրի ընթացքում ընկերության գրանցումը պարտադիր է։
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը հունվարի 31-ն է: Ծրագրի մանրամասներին ծանոթացեք այստեղ:
Ծրագիրը չի ենթադրում ուղիղ դրամական աջակցություն:  Ծրագրի մասնակիցները կզարգացնեն իրենց բիզնեսի ներդրումային հնարավորությունները և ձեռք կբերեն ներդրումային գրավչության հմտութուններ։
Ծրագիրն իրագործվում է «Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամի» (ՁԻՀ) և «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերության միջոցով։