ԹՈՂԱՐԿՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԶԻՆՎԱԾ ՈՒԺԵՐԻ 20-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՆԱՄԱԿԱՆԻՇԵՐ
Երեկ` փետրվարի 9-ին, տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 20-ամյակին նվիրված նամականիշերի մարման պաշտոնական արարողությունը: Մարումն իրականացրել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, արգենտինահայ բարերար Էդուարդո Էռնեկյանը, “Հայփոստ թրասթ մենեջմենթ”-ի գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, “Հայփոստ” ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
“Հայփոստ” ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը կազմակերպված արարողության շրջանակներում նշել է, որ պետական անվտանգության խնդիրը յուրաքանչյուրի խնդիրն է: Նրա խոսքերով` Հայփոստը հատուկ ուշադրության է արժանացնում Հայաստանի Հանրապետության պետական տոներն ու հոբելյանները` մարելով և շրջանառության մեջ դնելով նամականիշեր, որոնք Հայաստանի յուրօրինակ ուղերձն են տանում աշխարհի տարբեր ծայրեր:
Մարված երկու նամականիշերից մեկի վրա գրաֆիկական մշակմամբ պատկերված է ՀՀ եռագույն դրոշը և ՀՀ զինանշանը: Երկրորդ նամականիշի վրա պատկերված են ՀՀ զինված ուժերի զորքերի տեսակներին բնորոշ պատկերներ:
Նամականիշի տեխնիկական տվյալներն են`
Թողարկման օր՝ 09 փետրվար 2012թ.