Արծվիկ Մինասյանը հանդիպել է Հանրային խորհրդի անդամներին
Հուլիսի 22-ին Հանրային խորհրդում կայացել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանի հանդիպումը խորհրդի անդամների հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Էմիլ Տարասյանը, էկոնոմիկայի նախարարության և Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի ներկայացուցիչներ:
Սա էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում Արծվիկ Մինասյանի առաջին հանդիպումն էր Հանրային խորհրդի անդամների հետ, ինչի առիթով Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը շնորհավորել և արդյունավետ աշխատանք է մաղթել պատասխանատու պաշտոնում:
Նախարար Մինասյանը ներկայացրել է էկոնոմիկայի նախարարության գործառույթները, անդրադարձել կիսամյակային կտրվածքով ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալներին:
Հաշվի առնելով, որ էկոնոմիկայի նախարարությունը համակարգում է  շուրջ 30 ոլորտների աշխատանքը, նախարարը հիմնականում անդրադարձել է արդյունաբերության, ներդրումների, արտահանման խթանման  հարցերին, նախարարության կողմից մշակվող մի շարք օրենսդրական նախաձեռնությունների:
Ծավալված հարց ու պատասխանի ընթացքում անդրադարձ է եղել զբոսաշրջության զարգացման, վիճակագրական ճշգրիտ տվյալների ներկայացման և մեթոդոլոգիայի խնդիրներին, պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցությանը, բանկային քաղաքականության հարցերին:
Հանրային խորհրդի անդամ Կարինե Դանիելյանը, ողջունելով նախանշվող ծրագրերը, նշել է, որ դրանք պետք է նաև բնապահպանական տեսանկյունից ճիշտ ուղու վրա դրվեն, և կանաչ էկոնոմիկան զուտ խոսքեր չլինի:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, նախարարը խնդրել է նաև Հանրային խորհրդի աջակցությունը բարձրացված հարցերի շուրջ լուծման տարբերակների և առաջարկությունների ներկայացման հարցում:
-Եթե միասին գործենք, կարող ենք լավ արդյունքի հասնել: Առանձին-առանձին ոչ մեկս ոչնչի չենք կարող հասնել, – նշել է Արծվիկ Մինասյանը: