Դոլարն ու ռուբլին նվազել են, եվրոն և ոսկու գինը՝ աճել. ՀՀ ԿԲ, 31/03/25
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ մարտի 31-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.02 դրամով և կազմել 391.57 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.05 դրամով և կազմել 4.62 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 2.02 դրամով և կազմել 423.72 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 0.78 դրամով և կազմել 444.31 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 0.09 դրամով և կազմել 506.65 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.20 դրամով և կազմել 141.57 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 0.93 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 4.58 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 106.61 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքն աճել է 0.07 դրամով և կազմել 53.98 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.24 դրամով և կազմել 26.22 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 50.34 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.01 դրամով և կազմել 7.78 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 4.49 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.33 դրամով և կազմել 125.60 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա բանկի կողմից սահմանվել են հետևյալ գները. Ոսկու (XAU) գինն աճել է 187.00 դրամով և կազմել 38669.00 դրամ: Արծաթի (XAG) գինն աճել է 3.57 դրամով և կազմել 433.01 դրամ: