Դոլարն ու եվրոն նվազել են, ոսկու գինն՝ աճել. ՀՀ ԿԲ, 01/04/25
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ ապրիլի 1-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.47 դրամով և կազմել 391.10 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.01 դրամով և կազմել 4.61 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 1.45 դրամով և կազմել 422.27 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.94 դրամով և կազմել 443.37 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 1.82 դրամով և կազմել 504.83 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.12 դրամով և կազմել 141.45 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 0.93 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.01 դրամով և կազմել 4.57 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.13 դրամով և կազմել 106.48 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.18 դրամով և կազմել 53.80 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.03 դրամով և կազմել 26.19 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.08 դրամով և կազմել 50.26 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.01 դրամով և կազմել 7.77 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.01 դրամով և կազմել 4.48 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.74 դրամով և կազմել 124.86 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա բանկի կողմից սահմանվել են հետևյալ գները. Ոսկու (XAU) գինն աճել է 501.00 դրամով և կազմել 39170.00 դրամ: Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 4.80 դրամով և կազմել 428.21 դրամ: