Եվրամիությունն աջակցում է Հայաստանին ինտեգրվել Եվրոպական բարձրագույն կրթական տարածքին
Փետրվարի 19-ին Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակությունը հրավիրում է մասնակցելու Հայաստանի բուհերի պրոֆեսորադասախոսական և ադմինիստրատիվ կազմի համար փետրվարի 17-19-ը Երևանում կազմակերպվող եռօրյա ուսուցողական դասընթացի տեղեկատվական միջոցառմանը: Հանդիպումը տեղի կունենա ԵՊՀ Սարգիս և Մարի Իզմիրլյանների անվան գրադարանի 2րդ հարկում գտնվող Շուբերտի անվան N 202 լսարան, ժամը 10:00-ին:
ԵՄ երեք փորձագետների մասնակցությամբ դասընթացի թեման է ուսումնառության վերջնարդյունքների կազմումը,  ուսանողների գիտելիքի, հմտությունների և կարողությունների մակարդակի գնահատումը, մասնավորապես այնպիսի մեթոդներով, ինչպիսիք են ֆորմալ և ոչ ֆորմալ քննությունները, մասնակցությունը դասին, առաջադրանքների կատարումը, ինքնագնահատումը, գնահատումը համակուրսեցիների կողմից և այլն, ինչպես նաև կրթական մոդուլներում Կրեդիտների կուտակման և փոխանցման եվրոպական համակարգի (ԿԿՓԵՀ) կիրառումը: Դասընթացին կմասնակցի շուրջ 30 մասնագետ Երևանի 12 համալսարաններից:
ԵՄ աջակցությամբ հոկտեմբերի 1-ից մեկնարկել է «Հայաստանի բարձրագույն կրթության զարգացում եվրոպական բարձրագույն կրթական տարածքին ինտեգրվելու նպատակով» Թվինինգ ծրագիրը: Ծրագրի համընդհանուր նպատակն է ապահովել ՀՀ և Եվրոպայի բարձրագույն կրթության համատեղելիությունը և հնարավորություն ապահովել, որպեսզի ուսանողները, աշխատողներն ու շրջանավարտներն օգտվեն շարժունության, որակավորումների միջազգային ճանաչման և Եվրոպական բարձրագույն կրթական տարածքի այլ երկրների բուհերի հետ համագործակցության ընդլայնված հնարավորություններից: