ERICSSON-Ի ԵՌԱՄՍՅԱԿԱՅԻՆ ՇԱՀՈՒՅԹՆ ԱՃԵԼ Է ՇՈՒՐՋ 4 ԱՆԳԱՄ
Հեռահաղորդակցության սարքավորումներ արտադրող շվեդական Ericsson ընկերությունն ամփոփել է 2010 թվականի երրորդ եռամսյակի իր գործունեության արդյունքները: Ընկերության հրապարակած ֆինանսական հաշվետվության համաձայն, հաշվետու եռամսյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ Ericsson-ի զուտ շահույթն աճել է շուրջ 4 անգամ` կազմելով 557 մլն դոլար: Ինչպես նշվում է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ` հաշվետու ամիսներին ընկերության հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների աճը պայմանավորված է առավելապես SonyEricsson-ի` Sony Corp. ընկերության հետ Ericsson-ի համատեղ ձեռնարկության գործունեության դրական ցուցանիշներով: Նշենք նաև, որ Ericsson-ի հասույթն այս նույն ժամանակահատվածում կազմել է 6 մլրդ դոլար:
Լինելով Շվեդիայի խոշորագույն ընկերություններից մեկն` այսօր Ericsson-ը գործունեություն է ծավալում աշխարհի տարբեր երկրներում: Ընկերության աշխատակիցների ընդհանուր թվաքանակը կազմում է շուրջ 80 հազար մարդ:
Հիշեցնենք, որ երեկ` հոկտեմբերի 21-ին, Երևանում բացվել է Ericsson ընկերության գրասենյակ: