ԱՐԴՇԻՆԻՆՎԵՍԲԱՆԿ – ՊԵՏԲՅՈՒՋԵ Է ՄՈՒԾՎԵԼ 1.98 ՄԻԼԻԱՐԴ ԴՐԱՄ
Արդշինիվեստբանկն ընթացիկ տարվա առաջին ինն ամիսների տվյալներով ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարն է վճարած հարկերի ծավալով և 16-րդը` խոշոր հարկատուների շարքում: 2009թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Արդշինինվեստբանկի կողմից  պետական բյուջեին կատարված վճարումները կազմել են 1,98 մլրդ դրամ:
2009թ. ինն ամիսների արդյունքներով գործունեության հիմնական ցուցանիշների գծով բանկը պահպանել է իր դիրքերը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների շարքում: Այսպես, բանկը երկրորդն է ստացված զուտ շահույթի ծավալով` 1 528.9 մլն դրամ և ընդհանուր կապիտալի մեծությամբ` 26 659.9 մլն դրամ, երրորդը` ակտիվների (122 861.1 մլն դրամ) և ընդհանուր պարտավորությունների (96 201.2 մլն դրամ) մեծություններով:
Ինչպես նշում է Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանը. «Սա այս տարվա արդեն երկրորդ եռամսյակն է, որ մենք վճարված հարկերի ծավալով առաջինն ենք Հայաստանի բանկային համակարգում: Չնայած այն հանգամանքին, որ միջազգային ֆինանսական ճգնաժամն իր ազդեցությունն ունեցավ ինչպես Հայաստանի ողջ տնտեսության, այնպես էլ բանկային համակարգի վրա, Արդշինինվեստբանկը, ստեղծված բարդ ֆինանսատնտեսական իրավիճակում, հարկային պարտավորությունների բարեխիղճ կատարմամբ, ձգտում է սատարել պետությանը սոցիալական ծրագրերի իրականացման գործում»:
Հիշեցնենք, որ Արդշինինվեսբանկն ունի 49 մասնաճյուղ ՀՀ-ում, 6 մասնաճյուղ` ԼՂՀ-ում և ներկայացուցչություն Փարիզում: Բանկն արժանացել է Moody”s-ի Ba2 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ` տեղական արժութային ավանդների, և Ba3 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ վարկանիշերի` արտարժութային ավանդների չափանիշներով, ինչպես նաև ֆինանսական կայունության ("BFSR") «D-» վարկանիշին: Բանկին շնորհվել է Որակի կառավարման համակարգի միջազգային ISO 9001:2000 սերտիֆիկատ: