Դոլարն ու ոսկու գինը նվազել են. ՀՀ ԿԲ 17/02/26
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ փետրվարի 17-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.84 դրամով և կազմել 376.83 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0013 դրամով և կազմել 4.9073 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 1.86 դրամով և կազմել 446.28 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.84 դրամով և կազմել 489.77 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 3.18 դրամով և կազմել 512.34 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.18 դրամով և կազմել 140.74 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00013 դրամով և կազմել 0.029439 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0121 դրամով և կազմել 4.1513 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.23 դրամով և կազմել 102.59 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.122 դրամով և կազմել 54.574 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.034 դրամով և կազմել 24.633 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.104 դրամով և կազմել 48.219 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0038 դրամով և կազմել 7.683 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0097 դրամով և կազմել 4.3101 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.05 դրամով և կազմել 132.02 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 412 դրամով և կազմել 60,239.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 5.24 դրամով և կազմել 933.97 դրամ: