Դոլարն ու եվրոն աճել են, ոսկու գինը՝ նվազել. ՀՀ ԿԲ 18/02/26
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ փետրվարի 18-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքն աճել է 0.86 դրամով և կազմել 377.69 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքն աճել է 0.0208 դրամով և կազմել 4.9281 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.6 դրամով և կազմել 446.88 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.47 դրամով և կազմել 489.3 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 0.03 դրամով և կազմել 512.37 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.32 դրամով և կազմել 141.06 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքն աճել է 0.00003 դրամով և կազմել 0.029464 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0144 դրամով և կազմել 4.1657 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքն աճել է 0.24 դրամով և կազմել 102.83 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքն աճել է 0.125 դրամով և կազմել 54.699 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.074 դրամով և կազմել 24.559 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքն աճել է 0.109 դրամով և կազմել 48.328 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0349 դրամով և կազմել 7.7179 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքն աճել է 0.01 դրամով և կազմել 4.3201 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.3 դրամով և կազմել 132.32 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 1206 դրամով և կազմել 59,033.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 27.55 դրամով և կազմել 906.42 դրամ: