Ավարտվեց Հայաստանի ԶԼՄ-ների միջև անցկացվող մինի-ֆուտբոլի 5-րդ մրցաշարը
Ավարտվեց Հայաստանի ԶԼՄ-ների միջև անցկացվող մինի-ֆուտբոլի 5-րդ մրցաշարը: Եզրափակիչ խաղում հանդիպեցին «Լայմ» հեռուստաընկերության և Մեդիամաքսի թիմերը, իսկ երրորդ տեղի համար` Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի և News.am-ի թիմերը:
Մրցաշարին մասնակցել էին boom.am TV, News.am,  emedia.am կայքերի, Լայմ հ/ը,  “Երկիր Մեդիա” հ/ը, Mediamax գործակալության, “4-րդ իշխանություն” թերթի և Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի լրագրողներից ձևավորված  8 թիմ: Միջոցառման կազմակերպիչն էր Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան (ԱԹԱ):  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մրցաշարի գլխավոր գործընկերն էր:
Հաղթող` Մեդիամաքսի թիմը պարգևատրվեց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ-2014» գավաթով, մեդալներով և պատվոգրերով: Երկրորդ և երրոդ տեղեր զբաղեցրած` «Լայմ» հեռուստաընկերության և Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի թիմերը ևս ստացան գավաթներ, պատվոգրեր և մեդալներ: Մրցանակների արժանացան նաև 10 անվանակարգում աչքի ընկած խաղացողները` լավագույն դարպասապահը, պաշտպանը, հարձակվողը, ռմբարկուն, երկրպագուն, խաղացողը, ֆուտբոլի վետերանը, թիմի ղեկավարը, ամենագեղեցիկ գոլի հեղինակը և մրցաշարը լավագույնս լուսաբանող լրագրողը:
Փակման արարողությանը ներկա գտնվեցին և մրցանակակիրներին մրցանակները հանձնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի վետերանների միության նախագահ, «Արարատ-73» լեգենդար թիմի անդամ Սերգեյ Պողոսյանը և «Արարատ-73» թիմի ևս մեկ անդամ Նիկոլայ Ղազարյանը: Պատվոգիր ստացավ նաև մրցաշարի գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: