Ucom-ը 10-րդ հոբելյանական ԴիջիԹեք Էքսպոյի գլխավոր հովանավորն է
Այս տարվա հոկտեմբերի 3-5-ը «ԵրևանԷքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում տեղի կունենա ԴիջիԹեք Էքսպո 10-րդ հոբելյանական միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը, որն ավանդաբար անցկացվում է ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչը Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն է, իսկ գլխավոր հովանավորը՝ «Յուքոմ» ընկերությունը:
ԴիջիԹեք Էքսպո ցուցահանդես-փառատոնը Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի ամենամեծ ու ներկայացուցչական միջոցառումն է, որ իրավամբ համարվում է տոն՝ տեխնոլոգիական հայության համար: Քանի որ ցուցահանդեսի հիմնական նպատակը տեխնոլոգիական ընկերությունների, բիզնես համայնքի և հասարակության միջև բարենպաստ միջավայր ստեղծելը, ինչպես նաև տեխնոլոգիական ոլորտի ընկերությունների ձեռքբերումները ներկայացնելն է, կազմակերպիչները ջանացել են ստեղծել ցուցադրությունների, գործարար հանդիպումների և ներկայացումների համար հարմարավետ և գործնական միջավայր:
«Տարիների ընթացքում ԴիջիԹեքը դարձել է ՏՀՏ նորարարությունների ներկայացմա նամենակարևոր հարթակը և «Յուքոմը» նույնպես այս տարի կներկայանա մի շարք նորարարական լուծումներով, որոնք, վստահ ենք, նոր շունչ կտան ՏՀՏ ողջ դաշտին»,- նշել է ցուցահանդեսի հովանավոր «Յուքոմ» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Աշխատանքներ են տարվում՝ ապահովելու հասարակության բոլոր շահառու խմբերի՝ ոլորտի պատասխանատուների, բիզնես համայնքի, ուսանողության ու երիտասարդության մասնակցությունը: