ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ նախապատրաստվում է տեղաբաշխել անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի 2 նոր տրանշ
2018 թվականի մայիսի 24-ին «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն նախատեսում է իրականացնել անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի /թվով երկու տրանշների/ թողարկում և տեղաբաշխում:
Պարտատոմսերը թողարկվում են ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով:
– ՀՀ դրամով թողարկվող պարտատոմսերի հիմնական պայմաններն են՝ տեղաբաշխվող ծավալ 3,000,000,000 ՀՀ դրամ, անվանական արժեքը՝ 50,000 ՀՀ դրամ, հինգ տարի մարման ժամկետ, 11.50% արժեկտրոնային եկամտաբերություն, արժեկտրոնի վճարման կիսամյակային պարբերականություն: ՀՀ դրամով արտահայտված պարտատոմսերի տեղաբաշխումը տեղի կունենա Նասդաք Օէմէքս Արմենիա ԲԲԸ-ում, ստանդարտ փակ աճուրդի եղանակով: Հայտերի ընդունման ժամերը` 11:00 – 13:30 ընկած ժամանակահատված:
– ԱՄՆ դոլարով թողարկվող պարտատոմսերի հիմնական պայմաններն են՝ տեղաբաշխվող ծավալ 6,000,000 ԱՄՆ դոլար, անվանական արժեքը 100 ԱՄՆ դոլար, յոթ տարի մարման ժամկետ, 6.50% արժեկտրոնային եկամտաբերութուն, արժեկտրոնի վճարման կիսամյակային պարբերականություն: ԱՄՆ դոլարով արտահայտված պարտատոմսերի տեղաբաշխումը տեղի կունենա բաց բաժանորդագրության եղանակով, համապատասխան հայտը Բանկ ներկայացնելու միջոցով: Բաց բաժանորդագրության վերջնաժամկետը` 22.06.2018թ. ժամը 14:00:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն իրականացնելու է «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն, իսկ թողարկվող պարտատոմսերի ցուցակումից հետո Բորսայի այլ անդամի/ների կողմից իրականացվելու է նաև շուկա ստեղծողի (մարքեթ մեյքերի) գործառույթներ:
Պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում 2018թ մայիսի 17-ին, ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի N 1/348Ա որոշման հիման վրա:
Ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակը ինչպես նաև Պարտատոմսերի տեղաբաշխման հիմնական պայմանները տեղադրված են «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ի պաշտոնական ինտերնետային կայք էջում՝ www.armswissbank.am հասցեով:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխմանը մասնակցել ցանկացողները կարող են դիմել «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ (37460) 757001, (37411) 757001:
Նախկինում կատարված թողարկումների վերաբերյալ
«ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն նախկինում իրականացրել է 6 թողարկում:
2015թ-ին կատարված թողարկումները տեղաբաշխել է 3 տրանշի 10,000,000 (տասը միլիոն) ԱՄՆ դոլար ընդհանուր անվանական արժեքով պարտատոմսեր՝ աղյուսակ 1-ում նշված պայմաններով