«ՀԱՐԱՎԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ԵՐԿԱԹՈՒՂԻ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՄՓՈՓԵԼ Է ՓԵՏՐՎԱՐ ԱՄՍՎԱ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունն ամփոփել է փետրվար ամսվա գործունեության արդյունքները՝ գրանցելով աշխատանքային պլանի 101,9% կատարողական:
Ըստ հրապարակված տվյալների՝ 2013 թվականի փետրվարին փոխադրվել է 214,2 հազար տոննա բեռ, ինչը 1,8%-ով գերազանցել է նախատեսվող ցուցանիշը: 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ աճը կազմել է 35,4%: Արտահանման հաղորդակցությունում տեղափոխվել է 34,23 հազար տոննա բեռ, ինչը 0,2%-ով գերազանցել է նախատեսված ցուցանիշը:
Միևնույն ժամանակ, ուղևորաշրջանառության պլանը փետրվարին կատարվել է 102,7%-ով, իսկ 2012 թվականի հետ համեմատ՝ 117,1%-ով:
Որոշ ցուցանիշների գծով (վագոնների պարապուրդի կրճատում, լոկոմոտիվների միջին օրեկան վազք և արտադրողականություն, վագոնների աշխատանքային պարկի կրճատում) արձանագրվել է դրական դինամիկա, սակայն, ըստ ընկերության ղեկավարության, դեռ պետք է կատարելագործել աշխատանքը երկաթուղային բեռնափոխադրումների, էլեկտրաէներգիայի և վառելիքի ծախերի կրճատման ուղղություններով:
Նշենք նաև, որ փետվարին երկաթուղայինների միջին ամսական աշխատավարձը կազմել է 187,6 հազար դրամ, ինչը 18,9%-ով գերազանցել է անցյալ տարվա ցուցանիշը: