ԿԱՐԱՍ ազգային սննդի ցանցը Նոր-Նորքում բացել է թվով 12-րդ ռեստորանը
Oգոստոսի 26-ին Կարաս ազգային սննդի ցանցը բացեց իր 12-րդ սպասարկման կետը Նոր Նորք, Գայի պող. 13/1 հասցեում և հայտարարեց ընկերության նոր կայքի գործարկման մասին:
«Այսօր մեզ մոտ կրկնակի տոն է: Մենք բացել ենք մեր 12-րդ սպասարկման կետը, ինչը շատ կարևոր ռազմավարական քայլ է ընկերության համար, քանի որ այժմ մեր ցանցն ընդգրկում է ք.Երևանի գրեթե բոլոր համայնքները: Այսօր մենք նաև գործարկել ենք ընկերության նոր կայքը՝ թարմացված կառուցվածքով և դիզայնով: Կայքի ստեղծման գործընթացում մենք հաշվի ենք առել այն փաստը, որ մեր այցելուները հնարավորություն ունենան ավելի հարմար եղանակով կատարել արագ օնլայն պատվերներ: Կարևոր է նշել, որ նորացված կայքում ավելացել է նաև օնլայն վճարումների կատարման ծառայությունը: Դիզայնի և ինտերֆեյսի վրա աշխատելիս մենք մեծ ուշադրություն ենք դարձրել շուկայում առկա նոր միտումերին:»,- նշեց ընկերության տնօրեն և համասեփականատեր Տիգրան Յուզբաշյանը:
Եռահարկ նոր ռեստորանի ընդհանուր տարածքը կազմում է 250քմ: Ռեստորանում ներկայացված ապրանքատեսականին բաղկացած է մոտ 300 ապրանքային միավորից: Ճաշացանկի հիմքում ընկած են հայկական ավանդական խոհանոցի լավագույն կերակրատեսակները: Ռեստորանի ինտերիերը ձևավորված է ժամանակակից ոճով:  Ինչպես ցանցի մյուս սպասարկման կետերում, այստեղ ևս գործում են ցանցի ստանդարտ ծառայությունները` արագ և համեղ առաքում, անկանխիկ վճարումներ, թեժ գիծ և այլն: Ռեստորանը կաշխատի ամեն օր` 10:00-01:00:
Այսպիսով, 12-րդ կետի բացումը և նորացված կայքի մեկնարկն ընդգծում են ընկերության առաքելությունը՝ նպատակ ունենալով սպասարկել հասարակության առավել լայն հատվածին ժամանակակից կյանքի ռիթմին համահունչ` Կարասն առաջարկում է ավանդական ազգային խոհանոցի ընտրանին` խնայելով իր հաճախորդների ժամանակն ու տրամադրելով գնի և որակի լավագույն համադրություն:
Հիշեցնենք, որ ԿԱՐԱՍ ազգային սննդի ցանցը հիմնադրվել է 2005թ. Հայաստանում: Առաջին կետը դարձավ ԿԱՐԱՍ բիստրոն Աբովյան քաղաքում: Հետագայում բացվեցին ևս 3 բիստրոներ Երևան քաղաքի տարբեր համայնքներում, 4 ռեստորան Երևան քաղաքում, 1 drive thru ֆորմատի ռեստորան Լենինգրադյան 1/1 հասցեում, 1 ռեստորան ԵրևանՄոլ առևտրի և զվարճանքի կենտրոնում և 1 ռեստորան Ծաղկաձոր քաղաքում: 2008թ-ից ընկերությունը մեկնարկեց սեփական առաքման ծառայությունը, որն այսօր խոշորագույններից մեկն է ողջ Հայաստանում: Յուրաքանչյուր ամիս ԿԱՐԱՍ-ը սպասարկում է ավելի քան 90 հազար հաճախորդի: