ՄԻՆՉԵՎ ՏԱՐՎԱ ՎԵՐՋ «ՀԱՅՓՈՍՏԸ» ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿՆՈՐԱՑՆԻ 20 ՓՈՍՏԱՅԻՆ ԲԱԺԱՆՄՈՒՆՔ
Այսօր, հոկտեմբերի 19-ին Շենգավիթ համայնքի Գարեգին Նժդեհի 7 հասցեում գտնվող Հայփոստի Երևանի թիվ 0006 նորացված փոստային բաժանմունքի բացմամբ սկսվեց Հայփոստ-Մարաթոն ծրագրի իրականացումը մայրաքաղաքում ևս:
Բացման պաշտոնական արարողությանը ներկա էին ՀՀ կապի և տրանսպորտի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը, Շենգավիթ համայնքի ղեկավար Սարգիս Հովհաննիսյանը, Հայփոստ ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Արման Խաչատուրյանը, ինչպես նաև պաշտոնատար այլ անձինք:
Երևանում մինջև տարեվերջ կնորացվի ավելի քան 20 փոստային բաժանմունք: Ամբողջությամբ նորոգվել և նոր բրենդին է համապատասխանեցվել բաժանմունքը: Փոխվել եւ նորացվել են ենթակառույցները: Տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ: Նորացվել է մալուխային համակարգը եւ այլն: Հայփոստ ՓԲԸ-ն նախատեսում է մինչեւ տարեվերջ բացել 30-ից ավել նորացված փոստային մասնաճյուղ եւ բաժանմունք հանրապետության ողջ տարածքում: Առաջիկա տարիներին այդ թիվը կհասցվի 250-ի: Առաջիկայում կմեկնարկի կադրերի վերապատրաստման մեծ ծրագիր: Ինչպես նաեւ կսկսվեն On-Line ցանցի ներդրման աշխատանքները:
Հայփոստ-Մարաթոն ծրագիրը միտված է Հայաստանի ազգային փոստային օպերատորի` Հայփոստի, աշխատանքները համապատասխանեցնելու միջազգային նորմերին, ինչպես նաև բարձրացնելու փոստային ծառայությունների մատուցման և հաճախորդների սպասարկման որակը: