«ռեԱրմենիա» համագործակցության հարթակն ու «Ապագա Հայկականը Հիմնադրամ»-ը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
«ռեԱրմենիա»-ն և «Ապագա Հայկականը Հիմնադրամ»-ը ունեն նպատակ՝ համայն հայության արդյունավետ համագործակցության միջոցով նպաստել Հայաստանի զարգացմանն ու բարգավաճմանը։
Այս առիթով հոկտեմբերի 13-ին ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր երկու կողմերի միջև
Հուշագրի շրջանակներում «ռեԱրմենիա»-ն և «Ապագա Հայկականը Հիմնադրամ»-ը միմյանց հետ կիսվում են իրենց նախագծերով և նախաձեռնություններով ի նպաստ դրանց արդյունավետ իրականացմանը, կազմակերպում համատեղ միջոցառումներ, ապահովում փորձի փոխանակում, համատեղ աշխատանքային խմբերի ձևավորում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի քննարկման և լուծումներ ստանալու նպատակով և այլն:
ռեԱրմենիա հարթակի տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը նշում է. «Այս հուշագրի ստորագրմամբ արդյունավետ համագործակցություն ենք ակնկալում հայության համախմբան և Հայաստանի զանգացման գործում: Մեր կողմից իրականացվող աշխատանքներն իրար փոխլրացնող են, քանի որ հիմնականում «Ապագա Հայկականը Հիմնադրամ»-ը փորձում է պատասխանել ի՞նչ անել հարցին, իսկ «ռեԱրմենիա» համագործակցության հարթակը՝ ինչպե՞ս անել հարցին»։