Միաժամանակ, տեղեկացնում ենք, որ վերը նշված պարտատոմսերը թողարկվել է հետևյալ պայմաններով՝
– անվանական արժեքը՝ 50.000 ՀՀ դրամ,
– ընդհանուր ծավալը (անվանական)` 10 միլիարդ ՀՀ դրամ (ներառյալ 300,000,000 ՀՀ դրամ ընդհանուր անվանական ծավալով շուկա ստեղծողի կողմից գնման ենթակա ծավալը՝ 01.06.2020թ-ին կայանալիք աճուրդի ժամանակ ձևավորված միջին կշռված գնով):
– արժեկտրոնի դրույքը և վճարման պարբերականությունը՝ 9%, կիսամյակային:
Միաժամանակ հիշեցնում ենք, որ մինչ օրս Արմսվիսբանկը տեղաբաշխել է պարտատոմսերի 11 թողարկում (7 թողարկում արտահայտված է ԱՄՆ դոլարով, 2-ը՝ ՀՀ դրամով և 2-ը՝ եվրոյով), որի արդյունքում  հավաքագրել է 41 մլն ԱՄՆ դոլարի, 8 մլրդ ՀՀ դրամի և 13 մլն եվրոյի չափով դրամական միջոցներ: Բանկի կողմից երեք թողարկում հաջողությամբ մարվել է:
Ներկայումս Բանկի պարտատոմսերի 8 թողարկում (4 թողարկումն արտահայտված է ԱՄՆ դոլարով և ընդհանուր ծավալը կազմում 31 մլն ԱՄՆ դոլար, 2-ը՝ ՀՀ դրամով՝ 8 մլրդ ՀՀ դրամ և 2-ը՝ եվրոյով՝ 13 մլն եվրո) գտնվում է շրջանառության մեջ և ցուցակված է Հայաստանի ֆոնդային բորսայում: Պարտատոմսերի իրացվելիության ապահովման նպատակով Բանկն օգտվում է շուկա ստեղծողի ծառայություններից՝ ապահովելով Բորսայում պարտատոմսերի երկկողմանի գնանշումներ: