ՀԱՐԱՎԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ԵՐԿԱԹՈՒՂԻ – ԲԵՌՆԱՓՈԽԱԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ՊԼԱՆԸ ԳԵՐԱԿԱՏԱՐՎԵԼ Է 1%-ՈՎ
«Հարավկովկասյան Երկաթուղի» ՓԲԸ-ից տեղեկացնում են, որ համաձայն ընկերության Ֆիրմային տրանսպորտային սպասարկման ճանապարհային կենտրոնի կովմից տրամադրված օպերատիվ տվյալների՝ 2009 թ. հունիս ամսվա ընթացքում Հարավկովկասյան երկաթգծով պլանավորած 258 400 տոննայից փոխադրվել է 260 860 տոննա բեռ: Ընդհանուր առմամբ հունիս ամսվա բեռնաշրջանառությունը կազմել է 59 824 458 տոննա: Այսպիսով, 2009 թ. հունիսին բեռնափոխադրումները  իրագործվել են 101,0% – ով:
Հունիս ամսվա ընթացքում արտահանման հաղարդակցությունում փաստացիորան փոխադրվել է 29 588 տոննա բեռ, ինչը կազմում է պլանավորած բյուջեի 50,5%: Հիմնական փոխադրվող բեռներն են՝ ցեմենտ, շինանյութ,  մետաղի ջարդոն, արդյունաբերական հումք և մետ. կոնցենտրատ:
Ներկրման հաղորդակցությունում փաստացիորեն փոխադրվել է 101 900 տոննա բեռ` նախատեսված 99 300 տոննայի փոխարեն, ինչը կազմում է պլանավորած բյուջեի 102%: Հիմնական փոխադրվող բեռներն են` շաքարավազ, ցորեն, նաֆտալից բեռներ, հանքային պարարտանյութ և մետաղ:
Ներքին հաղորդակցությունում փաստացիորեն փոխադրվել է 103 147 տոննա բեռ, ինչը կազմում է պլանավորած բյուջեի 102%: Հիմնական փոխադրվող բեռներն են` արդյունաբերական հումք, ցեմենտ և գունավոր մետաղի հանքաքար: