ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԻ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ԳՈՐԾԱՌՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԾԱՎԱԼԸ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ԱՃԵԼ Է 14.4%-ՈՎ
ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն 2009 թվականի  հունվար-օգոստոս ամիսների ընթացքում ՀՀ-ում մատուցված ծառայությունների ծավալը, ընթացիկ գներով, կազմել է 467441.8 մլն դրամ, որը 2008 թվականի համապատասխան ժամանակաշրջանի նույն ցուցանիշի նկատմամբ, համադրելի գներով, նվազել է 1.4%-ով:
Հաշվետու ժամանակահատվածում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում նատուցված ծառայությունների ծավալը կրճատվել է 1.2%-ով և կազմել 12276.6 մլն դրամ, անշարժ գույքի հետ կապված գործառնությունների ծավալն աճել է 14.4%-ով և կազմել 13142.8 մլն դրամ, իսկ կրթության և առողջապահության ոլորտներում մատուցված ծառայությունների ծավալներն աճել են համապատասխանաբար 7.6%-ով և  3.9%-ով:
Նշենք, որ ընթացիկ տարվա առաջին ութ ամիսների ընթացքում հանրապետությունում առավել մեծ աճ գրանցել են մեքենաների և սարքավորանքի վարձակալության, կենցաղային արտադրատեսակների և անձնական օգտագործման իրերի վարձույթի ոլորտում մատուցված ծառայությունները, որոնց ընդհանուր ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ աճել է 35.6%-ով և կազմել 1419.4 մլն դրամ: