Արմսվիսբանկն արժանացել է ԱԶԲ կողմից առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում 2021թ Leading Partner Bank in Armenia մրցանակին
Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) առևտրի ֆինանսավորման ոլորտի նախորդ տարվա ցուցանիշների ամփոփման արդյունքում ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ն արժանացել է առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում 2021թ․-ի «Առաջատար գործընկեր բանկ ՀՀ-ում» մրցանակին: Մրցանակի շնորհումը ԱԶԲ-ի հետ Առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում Բանկի տարեցտարի ընդլայնվող արդյունավետ համագործակցության արդյունք է:
Առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում ԱԶԲ-ն և Բանկը համագործակցում են դեռևս 2014թ-ից: Համագործակցության ընթացքում Բանկի համար սահմանված սկզբնական սահմանաչափն ավելացել է շուրջ 5 անգամ:
Բանկն իր գործունեության ընթացքում միշտ կարևորել է Առևտրի ֆինանսավորման գործիքների կիրառումն ու զարգացումը և հաճախորդների ֆինանսական պահանջները միջազգայնորեն ընդունված գործիքակազմի միջոցով բավարարելու հնարավորությունը։
Բանկն իր գործունեությունը ծավալում է կորպորատիվ և ներդրումային բանկային ծառայությունների ոլորտում` առաջարկելով միջազգային բանկային համակարգում ընդունված ինչպես ավանդական, այնպես էլ նորագույն ֆինանսական լուծումներ: Որպես դինամիկ զարգացող ֆինանսական կառույց Բանկը համագործակցում է մի շարք այլ միջազգային կազմակերպությունների հետ, ինչպիսիք են` EBRD, KFW, EIB, FCI և այլն: