Դոլարի փոխարժեքը չի փոխվել, եվրոն նվազել է, ոսկու գինն՝ աճել. ՀՀ ԿԲ, 26/03/25
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ մարտի 26-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 391.80 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքն աճել է 0.01 դրամով և կազմել 4.65 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 1.10 դրամով և կազմել 422.79 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.81 դրամով և կազմել 443.36 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 1.68 դրամով և կազմել 505.74 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.05 դրամով և կազմել 141.19 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 0.93 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.01 դրամով և կազմել 4.56 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 106.67 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.04 դրամով և կազմել 53.93 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.01 դրամով և կազմել 26.08 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 50.39 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.03 դրամով և կազմել 7.82 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 4.51 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.11 դրամով և կազմել 125.01 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա բանկի կողմից սահմանվել են հետևյալ գները. Ոսկու (XAU) գինն աճել է 219.00 դրամով և կազմել 38107.00 դրամ: Արծաթի (XAG) գինն աճել է 4.41 դրամով և կազմել 421.17 դրամ: