Դոլարն ու եվրոն աճել են, ոսկու գինը՝ նվազել. ՀՀ ԿԲ 16/02/26
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ փետրվարի 16-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքն աճել է 0.73 դրամով և կազմել 377.67 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքն աճել է 0.0285 դրամով և կազմել 4.9086 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 1.24 դրամով և կազմել 448.14 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 0.76 դրամով և կազմել 490.61 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 2.24 դրամով և կազմել 515.52 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.49 դրամով և կազմել 140.92 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.0002 դրամով և կազմել 0.029567 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0094 դրամով և կազմել 4.1634 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքն աճել է 0.19 դրամով և կազմել 102.82 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքն աճել է 0.13 դրամով և կազմել 54.696 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.028 դրամով և կազմել 24.599 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքն աճել է 0.105 դրամով և կազմել 48.323 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0644 դրամով և կազմել 7.6792 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքն աճել է 0.0082 դրամով և կազմել 4.3198 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.38 դրամով և կազմել 131.97 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 466 դրամով և կազմել 60,651.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 72.89 դրամով և կազմել 939.21 դրամ: