Դոլարը, եվրոն և ոսկու գինը նվազել են. ՀՀ ԿԲ 20/02/26
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ փետրվարի 20-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.12 դրամով և կազմել 376.82 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0175 դրամով և կազմել 4.9008 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 1.09 դրամով և կազմել 443.25 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 1.72 դրամով և կազմել 485.47 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 0.69 դրամով և կազմել 507.65 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.05 դրամով և կազմել 140.9 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքն աճել է 0.00014 դրամով և կազմել 0.029357 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0143 դրամով և կազմել 4.1431 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.03 դրամով և կազմել 102.59 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.017 դրամով և կազմել 54.573 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.073 դրամով և կազմել 24.291 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.016 դրամով և կազմել 48.217 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.113 դրամով և կազմել 7.5523 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0016 դրամով և կազմել 4.3101 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.28 դրամով և կազմել 132.14 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 1 դրամով և կազմել 60,633.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 27.57 դրամով և կազմել 941.94 դրամ: