Կենտրոնական բանկ. շաբաթական ամփոփ տվյալներ 13/06/14
Հունիսի 9-13-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
USD`  Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 81,973,422 ԱՄՆ դոլար 411.45 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 95,141,916 ԱՄՆ դոլար 412.56 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,650,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 411.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,122,134 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 412.17 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR` Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 4,347,500 EUR 557.41 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 11,494,406 EUR 561.06 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
RUB` Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 853,783,184 ՌԴ ռուբլի 11.88 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 100,889,837 ՌԴ ռուբլի 12.04 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 2-8-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 36.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 40.7 մլն ԱՄՆ դոլար: