ՁԻՀ-ը հայտարարում է «Արցախյան պատերազմ 2020 ՏԱՐԵԳՐՈՒԹՅՈՒՆ» խորագրով լուսանկարների մրցույթ
2020թ. պատմության մեջ կամրագրվի որպես համաշխարհային տարաբնույթ փորձությունների տարեգրություն։ Իսկ մեզ՝ հայերիս համար, նաև պատերազմական ու անդառնալի կորուստների պատմական էջ:
Սերունդներին պատերազմական օրերին արձանագրված փաստերը փոխանցելու անհրաժեշտությունից ելնելով, «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը հայտարարում է «Արցախյան պատերազմ 2020 ՏԱՐԵԳՐՈՒԹՅՈՒՆ» խորագրով լուսանկարների մրցույթ:
Մրցույթի նպատակն է լուսանկարների միջոցով աշխարհին ցույց տալ 21-րդ դարում՝ առաջադեմ հասարակության աչքի առաջ հայ ժողովրդի հանդեպ իրականացված այդ աննախադեպ ոտնձգության, բանակի ու աշխարհազորի ցուցաբերած  հերոսությունների և միասնական համահայկական թիկունքի պատմագրությունը:
«Մեր մտքի ճկունության և տոկունության շնորհիվ վստահաբար կկարողանանք մեր ուսերից թոթափել այս պատմական բեռն ու կրկին ոտքի կանգնել և առաջ շարժվել՝ ամրացնելով մեր պետականության հիմքերն ու կերտելով նոր հաղթական ճանապարհներ։ Եվ անհրաժեշտ է նաև ստեղծագործ մոտեցման շնորհիվ սերունդներին փոխանցել պատերազմական օրերին արձանագրված փաստերը»,- նշում են հիմնադրամում:
Մրցանակային ֆոնդը 1․500․000 ՀՀ դրամ է, որը կբաշխվի 3 թեմատիկ ուղղություններում հաղթող ճանաչված լուսանկարների հեղինակների միջև՝ հետևյալ անվանակարգերում՝