Team Telecom Armenia. Անվճար կրթական ծրագիր պատերազմից տուժած ընտանիքների երեխաների համար
Team Telecom Armenia-ն սկսում է երկարաժամկետ համագործակցություն Smart Armenia-ի հետ՝ աջակցելու կազմակերպության բոլոր կրթական նախաձեռնություններին։
Համագործակցության շրջանակում Team-ը Smart Armenia-ին տրամադրել է անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցներ, այդ թվում՝ նորագույն համակարգիչներ, իսկ դասասենյակներն ապահովել է բարձր թողունակությամբ ինտերնետ հասանելիությամբ, ինչը մեծապես կնպաստի կազմակերպվող դասընթացների որակի բարձրացմանը։
Ապրիլին Smart Armenia-ն մեկնարկել է ռոբոտաշինության անվճար դասընթացներ 44-օրյա պատերազմից տուժած ընտանիքների 10-ից 16 տարեկան և ինժեներությամբ հետաքրքրված պատանիների համար։ Դասընթացի մասնակիցները ստանում են գիտելիքներ ինժեներական ծրագրավորման, 3D մոդելավորման և ռոբոտաշինության բնագավառներում, իսկ արդեն դասընթացի ավարտին ստեղծում սեփական խելացի լուծումը:
Առաջին ու երկրորդ խմբերի դասընթացները սկսվել են և այժմ ընթանում է երրորդ փուլի մասնակիցների հավաքագրումը: Ծրագիրը մեկնարկելու է մայիսի 12-ին և տևելու է 6 ամիս:
Ծրագրին գրանցվելու համար անհրաժեշտ է լրացնել այս ձևաթուղթը, իսկ հարցերի դեպքում զանգահարել 033 555996 կամ գրել նամակ [email protected] էլ․ հասցեին: Վերջնաժամկետը մայիսի 10-ն է:
Մասնակիցների ուսուցումը անվճար է դարձել Հայաստան Համահայկական Հիմնադրամի ֆինանսավորման միջոցով: