ՌՈՒՍԱԼ-ը կանցկացնի թատերական փառատոն Հայաստանում և Ռուսաստանում
ՌՈՒՍԱԼ ընկերությունը, աշխարհում ալյումինի խոշորագույն արտադրողներից մեկը, ռուսաստանյան թատրոնի տարում իրականացնում է «ՌՈՒՍԱԼ ՖեստիվAL#Թատրոն» նախագիծը Ռուսաստանի և Հայաստանի 12 քաղաքներում, որտեղ գործում են իր ձեռնարկությունները: Նախագծի նպատակը մշակույթի և թատերական արվեստի հանդեպ հետաքրքրության բարձրացումն է:
«ՌՈՒՍԱԼ ՖեստիվAL#Թատրոն»-ը կընթանա մարտի 25-ից մինչև հունիսի 5-ը: Նախագծի շրջանակներում հանդիսատեսը կտեսնի ՄԽԱՏ-ի դպրոց-ստուդիայի  և նրա  շրջանավարտների  23 ներկայացում: Երիտասարդ դերասանների հյուրախաղերն արդեն տասը տարուց ավելի է, կազմակերպում է «Ազատ գործ» հիմնադրամը:
Երևանն առաջին անգամ է ընդգրկված ՌՈՒՍԱԼ-ի թատերական փառատոնի ծրագրում:  Հայաստանի մայրաքաղաքում նախագծի գործընկեր դարձավ Կ.Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը, որի բեմում հունիսի սկզբին հյուրերը կցուցադրեն երկու ներկայացում:
Բեմադրություններից բացի՝ նախագծի ծրագիրը ներառում է հանդիպումներ նշանավոր թատերական գործիչների հետ: Այսպես, Երևանում, Կրասնոյարսկում, Նովոկուզնեցկում կանցկացվեն վարպետության դասեր «Իյուլանսամբլի» և Վ.Մեյերխոլդի անվան կենտրոնի գեղարվեստական ղեկավար,  ՄԽԱՏ դպրոց-ստուդիայի մանկավարժ, ռեժիսոր Վիկտոր Ռիժակովի հետ:
«Ընկերությունը թատերական փառատոն է անցկացնում արդեն երրորդ անգամ: Այս տարի մենք ընդլայնել ենք նախագծի աշխարհագրությունը և դարձրել փառատոնի ծրագիրն առավել հագեցած ու բազմաբնույթ», – պատմեց ՌՈՒՍԱԼ ընկերության հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտի  տնօրեն Օլգա Սանարովան:
ՌՈՒՍԱԼ-ի թատերական փառատոնը ընկերության սոցիալական նախագիծն է:  Ներկայացումների տոմսերն անվճար են, տարածվում են մշակութային, կրթական, վարչական հաստատություններում, թատերական միջավայրի ներկայացուցիչների, ձեռնարկությունների աշխատակիցների շրջանակներում: