Ripple-ը Տորոնտոյում նոր գրասենյակ է բացում. Կրիպտո՝ Bybit-ի հետ
Գրասենյակը կծառայի որպես հիմնական ինժեներական կենտրոն: Սկզբում ընկերությունը նախատեսում է Տորոնտոյում աշխատանքի ընդունել մոտ 50 ինժեների:
Ripple-ը՝ բլոքչեյն և կրիպտո լուծումների առաջատար մատակարարներից մեկը, վերջերս հայտարարեց, որ ընկերությունը նոր գրասենյակ է բացել Տորոնտոյում։ Գրասենյակը, որը կծառայի որպես նշանավոր ինժեներական կենտրոն, կնպաստի Ripple-ի ընդլայնմանը Հյուսիսային Ամերիկայում և աշխարհի այլ տարածաշրջաններում:
Ripple-ի վերջին հայտարարությունը հնչել է այն բանից հետո, երբ տարբեր տարածաշրջանների կրիպտո ընկերությունները հայտարարեցին կրիպտո ձմռանը զանգվածային կրճատումների մասին: Business Insider-ի վերջին նյութի համաձայն՝ կրիպտո և բլոքչեյն ընկերությունները 2022 թվականի հունիսի առաջին երեք շաբաթվա ընթացքում աշխատանքից ազատել են ավելի քան 1700 մարդու:
Ripple-ը նշել է, որ կրիպտո և բլոքչեյն էկոհամակարգում համաշխարհային մակարդակի տաղանդներին աջակցելն իր հիմնական առաջնահերթություններից է: Տորոնտոյի նոր գրասենյակի միջոցով ընկերությունը նպատակ ունի խթանել կրիպտո նորարարությունը Կանադայում:
«Crypto-ն և blockchain-ը անհավանական հնարավորություն են ինժեներների համար՝ լուծելու բարդ խնդիրները՝ այս լուծումների ներուժով ազդելու արժեքների շարժման վրա ամբողջ աշխարհում: Գրեթե յուրաքանչյուր ֆինանսական հաստատություն հանդես է գալիս իր կրիպտո ռազմավարությամբ՝ օգտվելու այս տեխնոլոգիայից, որը հիմք կհանդիսանա մեր ապագա համաշխարհային ֆինանսական համակարգերի համար: Crypto-ն ամենաազդեցիկ ոլորտներից մեկն է, որտեղ կարելի է աշխատել, ուստի զարմանալի չէ, որ տաղանդը թողնում է տեխնոլոգիական գործող ղեկավարներին և ավանդական ֆինանսներին՝ մուտք գործելու այս ոլորտ», – ասել է Ripple-ի գործադիր տնօրեն Բրեդ Գարլինգհաուսը:
Այս ամսվա սկզբին Ripple-ը հայտարարեց Lunu-ի հետ համագործակցության մասին՝ խթանելու կրիպտո ակտիվների ընդունումը եվրոպական տարածաշրջանում:
Գլոբալ ներկայություն
Վերջին մի քանի տարիներին Ripple-ն ակտիվացրել է իր ներկայությունը տարբեր տարածաշրջաններում՝ բացելով գրասենյակներ ամբողջ աշխարհում, ներառյալ ընկերության գրասենյակները Մայամիում և Դուբլինում: Իր գլոբալ գրասենյակներում Ripple-ը ծրագրում է հարյուրավոր մարդկանց աշխատանքի ընդունել 2022 թվականին:
«Ripple-ում մենք բեկումնային կրիպտո լուծումներ ստեղծող թիմ ենք՝ բացելու ավելի մեծ տնտեսական հնարավորություններ բոլորի համար, ամենուր, և դա ստեղծում է ոգևորող մթնոլորտ», – ասում է Դևրաջ Վարադանը՝ ինժեներների գլխավոր փոխնախագահը: «Մենք ոգևորված ենք Տորոնտոյի տեխնիկական տաղանդի ֆոնդից օգտվելու և շինարարներ ավելացնելու համար՝ համաշխարհային հաճախորդների անունից հաճախորդների չբավարարված կարիքները լուծելու համար»: