ԱՐՄԵՆԱԼ-ն անցկացրեց «Կանաչ ալիք» բնապահպանական գործողությունը
Երևանի ԱՐՄԵՆԱԼ փայլաթիթեղագլանման գործարանը (ՌՈՒՍԱԼ ընկերության կազմում գտնվող) հաջողությամբ անցկացրեց «Կանաչ ալիք» բնապահպանական գործողությունը, որի նպատակն է չկիրառվող նոր տարածքների կանաչապատումը, բարեկարգ հողային հատվածների ստեղծումը։
ԱՐՄԵՆԱԼ-ը երկրոդ անգամ է մասնակցում «Կանաչ ալիք» գործողությանը, որն ընդգրկում է Հայաստանում և Ռուսաստանում ՌՈՒՍԱԼ-ի ներկայության 18 քաղաքներ։
Երևանում կանաչապատման համար ընտրվել էր 250 քառակուսի մետր տարածքով հատված՝ գործարանի սանիտարական-պաշտպանիչ գոտու մերձակայքում։ Տեխնիկայի օգնությամբ այստեղ իրականացվել է շինարարական աղբի հեռացում, հողային շերտի  վերականգնում և վերամշակում։ Բոլոր տարիքի կամավորները, բանվորական և երիտասարդական խորհուրդների ներկայացուցիչների հետ մեկտեղ, հագած «Կանաչ ալիքի» տարբերանշանով շապիկներ և գլխարկներ, տնկեցին կեռասի, խնձորենու և դեղձենու 20 ծառ։ Մոտակա ժամկետում պտղատու ծառերը մշտապես ջրելու համար կստեղծվի հատուկ ոռոգման համակարգ։
«Համախմբված թիմով մենք վերափոխեցինք ևս մեկ անբարեկարգ հողահատված։ Ապագա բերքը կդառնա արժանի պարգև արմենալականների և գործարանի հյուրերի համար», – հայտարարեց գործողության ամենաեռանդուն մասնակիցներից մեկը՝ ԱՐՄԵՆԱԼ-ի գլխավոր տնօրեն Արթուր Զաքարյանը։