5. JPMorgan Chase – 30,7 մլրդ դոլար
6. Shell – 23,4 մլրդ դոլար
7. Exxon Mobil – 20,8 մլրդ դոլար
1970-ականներին ազգայնացնելուց հետո Aramco-ն չի բացահայտում ֆինանսական ցուցանիշները, սակայն վարկանշային գործակալությունները ընկերության շահույթի մասին տեղեկատվություն տրամադրել են դոլարային պարտատոմսերի թողարկման նախապատրաստման ժամանակ։ Bloomberg-ը նշում է, որ այս տեղեկատվությունը կօգնի ներդրողներին գնահատել ընկերության հնարավոր արժեքը ամենասպասված գործարքներից մեկի նախօրեին․ 2018թ․-ին Aramco-ն ծրագրում էր բորսայում ներկայանալ նախնական հրապարակային առաջարկով (IPO-Initial public offering), սակայն հետաձգեց IPO-ն 2021թ․-ի համար։
Moody’s-ը և Fitch-ը բարձր են գնահատել Aramco-ի կողմից պլանավորված դոլարային պարտատոմսերի թողարկումը՝ տալով վերջինիս իր ներդրումային մասշտաբով 5-րդ տեղը։ Bloomberg-ը կարծում է, որ այդ գնահատականը կարող էր ավելի բարձր էլ լինել, սակայն ավելի բարձր կրեդիտային վարկանշի հասնելուն ընկերությանը խանգարել է պետության կողմից խիստ հարկային ճնշումը։
Aramco-ն իր եկամուտների 50%-ը տալիս է շահութահարկի տեսքով և դրան ավելացնում է նաև լողացող սանդղակով 20% տոկոսադրույքից սկսած ռոյալթի։ Moody’s-ի գնահատմամբ՝ 2018թ․-ին ընկերության կապիտալ ծախսերը կազմել են 35,1 մլրդ դոլար, ևս 58,2 մլրդ դոլար այն վճարել է շահաբաժինների տեսքով։ Aramco-ի հաշվին 48,8 մլրդ դոլար սեփական միջոցներ կան՝ 27 մլրդ դոլար պարտքի պայմաններում։