ՄԵԴԻԱՄԱՔՍԸ ԵՎ ՎԻՎԱՍԵԼ-ՄՏՍ-Ը ՆԵՐԿԱՅԱՑՆՈՒՄ ԵՆ YEREVAN WEB MEETINGS 2011 ԾՐԱԳԻՐԸ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը, և Մեդիամաքս լրատվական գործակալությունը ներկայացնում են Yerevan Web Meetings 2011 նախագիծը, որի նպատակն է Հայաստանում ներկայացնել ցանցային բովանդակության (content) ստեղծման և առաջխաղացման լավագույն արտասահմանյան փորձը: Այս մասին «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Yerevan Web Meetings 2011 ծրագրի նախաձեռնությունը պատկանում է Մեդիամաքսին:  Նախագծի գլխավոր հովանավորն է Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Yerevan Web Meetings 2011 ծրագրի շրջանակներում Հայաստան կայցելեն անվանի մասնագետներ, որոնք վարպետության դասեր կանցկացնեն ինտերնետային նախագծերի իրականացմամբ զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչների և անհատների համար:
Վարպետության դասերով հանդես կգան.
– Wikimedia Germany-ի նախագահ Սեբաստիան Մոլեսկին (Հոկտեմբերի 15);
– Rambler Internet Holding ընկերության նախկին գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն, ivi.ru պորտալի հիմնադիր և բաժնետեր Աննա Զնամենսկայան (Հոկտեմբերի 22);
– Ռուսաստանյան ինտերնետի ՙկնքահայրերից՚ մեկը` Անտոն Նոսիկը; (Հոկտեմբերի 29);
– Լիտվայի առաջատար Delfi.lt պորտալի հասարակության հետ կապերի տնօրեն Աիստե Զիլինսկիենեն; (Նոյեմբերի 5);
– Ռուսաստանում Facebook սոցիալական ցանցի տնօրեն Եկատերինա Սկորոբոգատովան (Նոյեմբերի 12):
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կարևորում է այս նախագիծը, գիտակցելով, որ մեր օրերում ինտերնետը հզոր գործիք է տեղեկատվություն ստանալու, կրթության գործընթացն առավել դյուրին և արդյունավետ դարձնելու, աշխարհի հետ կապի մեջ լինելու և նրան աշխարհին ներկայանալու առումով: Ակնհայտ է, որ ինտերնետում հայկական կոնտենտի պակաս կա, և անհրաժեշտ է լրացնել այդ բացը: Այս նախաձեռնությունը հիանալի միջոց է այդ գործընթացն արդյունավետ և գրագետ կերպով ապահովելու համար» – ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Վարպետության դասերը կանցկացվեն Մեդիամաքսի գրասենյակում: Դրանք նաև իրական ժամանակի ռեժիմում (live streaming) կհեռարձակվեն www.Itel.am կայքում:
Կազմակերպիչները վարպետության դասերին մասնակցելու հրավերներ կուղարկեն ոլորտի ներկայացուցիչներին, սակայն որոշակի տեղեր հասանելի կլինեն նաև ինտերնետային սկսնակ (start-up) ընկերությունների համար: Վարպետության դասի մասնակցության հայտերը պետք է ուղարկել ywm_2011@mediamax.am հասցեով: Հավելյալ տեղեկությունների համար զանգահարել (010) 54 45 31 հեռախոսահամարով: