ՄՈԲԻԴՐԱՄԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆՈՒՄ Է ԵՎՍ ՄԵԿ ՀԱՐՄԱՐԱՎԵՏ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆ
Այժմ ՄոբիԴրամի «Պրեմիում» հաճախորդները հնարավորություն ունեն «Առեքսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ աշխարհի ցանկացած բանկի կողմից թողարկված MasterCard, Visa և Maestro միջազգային քարտերից համալրել ՄոբիԴրամի իրենց անձնական հաշիվը և օգտագործել միջոցները ՄոբիԴրամի ծառայություններից օգտվելու համար, այդ թվում՝ առցանց կատարել վճարումներ և փոխանցումներ ամենատարբեր ծառայությունների դիմաց, ինչպես նաև գումար կանխիկացնել:
Միջազգային քարտերով համալրման ամսական առավելագույն գումարը կազմում է 400 000 ՀՀ դրամ (առավելագույնը 200 000 ՀՀ դրամ՝ մեկ փոխանցման ընթացքում): Կանխիկացման յուրաքանչյուր գործարքի առավելագույն գումարը 200 000 ՀՀ դրամ է (կանխիկացման դիմաց գանձվող գումարի հետ միասին):
Համալրման համար վճարը կազմում է 2,5% (գանձվում է համալրումն իրականացնողի հաշվից): Կանխիկացման համար վճարը, ինչպես և նախկինում, կազմում է  0,5% (նվազագույն գումարը՝ 30 դրամ):
Մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար կարելի է զանգահարել թեժ գիծ`444 կամ 093297444 հեռախոսահամարներով:
ՄոբիԴրամը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին (Ղ-Տելեկոմ ՓԲԸ) ամբողջությամբ պատկանող ֆինանսական դուստր ընկերություն է` ստեղծված է 2011թ օգոստոսին: Մատուցում է նորարարական բջջային և ինտերնետ ֆինանսական ծառայություններ: ՄոբիԴրամը ձգտում է էլեկտրոնային վճարումների հայաստանյան շուկայում ներկայացնել տեխնոլոգիական վերջին զարգացումները` ուշադրության կենտրոնում պահելով իր հաճախորդների գոհունակությունը:
2011թ. հոկտեմբերին Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից ՄոբիԴրամը ստացել է դրամական փոխանցումներ իրականացնելու լիցենզիա:
Ընկերությունը սկսել է գործունեությունը 2012թ. հունվարին և ունի մասնաճյուղերի շարունակաբար աճող ցանց ողջ Հայաստանում: 2012թ. օգոստոսի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից ՄոբիԴրամը ստացել է էլեկտրոնային փող թողարկելու թույլտվություն: