Համաժողովի քննարկման գլխավոր թեմաներն են՝
– Կիբերանվտանգության զարգացման մարտահրավերները և ռազմավարական ուղղությունը,
– Կիբեր սպառնալիքներ և պաշտպանվելու հնարավորություններ՝ մասնավոր և հանրային հատվածում,
– Կիբերանվտանգության ապագան. իրերի ինտերնետ, արհեստական բանականություն, ավտոմատացում և այլն:
Նախատեսվում է, որ ԱրմԹեք’17-ը կներգրավի ավելի քան 200 մասնակից, ներառյալ՝ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի համաշխարհային ճանաչում ունեցող ընկերությունների ղեկավարներ, հեղինակավոր համալսարանների ու գիտական կենտրոնների ներկայացուցիչներ, ոլորտը ներկայացնող միջազգային կազմակերպությունների տնօրեններ, և պետական պաշտոնյաներ Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Եվրոպայի տարբեր երկրներից, Ռուսաստանից և այլն: Հեղինակավոր բանախոսների մասնակցությունը նոր որակ կհաղորդի համաժողովին, ինչպես նաև կբարձրացնի հետաքրքրությունը արագ զարգացող հայկական ՏՏ և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտների հանդեպ:
Համաժողովի կազմակերպիչներն են՝ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը և «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի: Հիմնական գործընկերները՝ Մայքրոսոֆ, ԱյԲիԷմ, Սինոփսիս, Յունիքոմփ, ՍոլոԼըրն, Ամերիկայի Հայ օգնության ֆոնդ, ԱՄՆ ՄԶԳ:
Համաժողովի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվությունն ու օրակարգը առկա են cyber.eif.am  կայքէջում։