ԵՐԵՎԱՆԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆՈՐ ԾՐԱԳԻՐ Է ՄՇԱԿՎՈՒՄ
«Աշխատանքը կատարված է  փայլուն, թերություններն սպասվածից աննկատ էին»,-ասել է Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը` անդրադադառնալով  «Էրեբունի-Երեւան» տոնի կազմակերպչական աշխատանքին եւ այն գնահատել գերազանց: Նա շնորհակալություն է հայտնել նաեւ ժողովրդին` տոնն անցանկալի միջադեպերով չստվերելու համար:  Այսօրվա խորհրդակցության ժամանակ դիմելով քաղաքապետարանի աշխատակազմին` Երեւանի քաղաքապետը կոչ է արել աշխատել առավել եռանդուն, որպեսզի 2010թ. եւս Երեւանի ծնունդը երեւանցին տոնի բարձր տրամադրությամբ:
Ինչպես «Բիզնես 24»-ին հայտնեցին քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, անդրադառնալով տնտեսվարողների մասնակցությանը` Գագիկ Բեգլարյանը նշել է, որ հանրային սպասարկման այն հաստատությունները, որոնք տոնին պատշաճ էին ներկայացել, կխրախուսվեն պատվոգրերով:
Երեւանի քաղաքապետարանի առեւտրի եւ սպասարկումների վարչության պետ Ա. Սարգսյանը զեկուցել է, որ, ի կատարումն քաղաքապետի հանձնարարության, փոքր կենտրոնում, մասնավորապես` Հանրապետության հրապարակում եւ Հյուսիսային պողոտայում փողոցային առեւտրի դեմ միջոցներ են ձեռնարկել:
Մինչեւ հոկտեմբերի 27-ը կավարտվի Էրեբունի վարչական շրջանի Գաջեգործների 6 վթարային շենքի  բնակիչների դուրսբերումը` այլ բնակարաններ տեղափոխելու նպատակով: Աջափնյակի քանդման ենթակա վթարային շենքի բնակիչների վերաբնակեցումն ավարտական փուլում է. տեղափոխման ենթակա բնակիչների 90 տոկոսը կամ 48 ընտանիք արդեն ունի ապահով տանիք:
Երեւանի քաղաքապետին զեկուցվել է նաև, որ, նրա հանձնարարականի համաձայն, մինչեւ նոյեմբերի 1-ը պատրաստ կլինի Երեւանի զարգացման 2010 թվականի ծրագրի նախագիծը: