Կիբերանվտանգության վրա ծախսերը 2022թ. գերազանցել են 70 մլրդ դոլարը
Canalys-ը հրապարակել է տեղեկատվական անվտանգության համաշխարհային շուկայի ուսումնասիրության արդյունքները։ 2022թ. չորրորդ եռամսյակում այս ոլորտում համաշխարհային ծախսերը կազմել են 19,6 մլրդ դոլար՝ տարեկան կտրվածքով աճելով 14,5%-ով:
Նշվում է, որ վաճառքի ուղիներով ապրանքների մատակարարումը տարվա ընթացքում աճել է 16,2%-ով և կազմել 18,0 մլրդ դոլար, ինչը կազմում է արդյունաբերության ընդհանուր ծավալի 91,8%-ը։  Հաճախորդների և մատակարարների միջև ուղղակի գործարքները կազմել են շուկայի մնացած 8,2%-ը, սակայն վաճառքներն այստեղ նվազել են 1,8%-ով՝ 2021թ. վերջին եռամսյակի համեմատ։
2022թ. չորրորդ եռամսյակում ծախսերի ամենամեծ կատեգորիան ցանցի անվտանգությունն է. նման լուծումների վաճառքը տարեկան կտրվածքով աճել է 8,9%-ով և կազմել 5,4 մլրդ դոլար։  Ինքնության հասանելիության կառավարման ծախսերն աճել են 15,6%-ով՝ հասնելով 3,7 մլրդ դոլարի:
Անցյալ տարվա վերջին եռամսյակում արդյունաբերության առաջատար 3 խաղացողներն են՝ Palo Alto Networks-ը, Fortinet-ը և Cisco-ն՝ ընդհանուր եկամտի համապատասխանաբար 7,9%, 6,8% և 6,1% բաժնետոմսերով:  Ընդհանուր առմամբ, 2022թ. կիբերանվտանգության տեխնոլոգիաների վրա ծախսերն աճել են 15,8%-ով և կազմել 71,1 մլրդ դոլար, վաճառքի ուղիներով առաքումն աճել է 16,1%-ով և կազմել 64,6 մլրդ դոլար, ինչը կազմում է ընդհանուր շուկայի 91,0%-ը։
Հյուսիսային Ամերիկան ​​շարունակում է գերազանցել մյուս տարածաշրջաններին ընդհանուր կիբերանվտանգության ծախսերում՝ 2022թ. չորրորդ եռամսյակում աճելով 16,3%-ով` մինչև 10,2 մլրդ դոլար: Եվրոպան, Մերձավոր Արևելքը և Աֆրիկան ​​գրանցել են աճ 12,9%-ով և կազմել 5,9 մլրդ դոլար:
Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանն աճել է 11,2%-ով` մինչև 2,7 մլրդ դոլար:  Լատինական Ամերիկայում ծախսերն աճել են 14,4%-ով՝ հասնելով 690 մլն դոլարի։